Marka i komunikacja marketingowa

Gdy pod lupą jest marka i komunikacja marketingowa, to – czy nam się to podoba, czy nie – klienci końcowi mają zawsze rację. To oni przecież wybierają konkretny produkt lub usługę. Rolą producenta, dystrybutora oraz badacza jest odkrycie tych czynników, które mają wpływ na wybór określonych marek, a także tych, które skłaniają do wyboru produktów konkurencyjnych.

Choć droga budowania sukcesu w tym obszarze jest długa, żmudna i wyboista, to my potrafimy znaleźć oraz wdrożyć skuteczne strategie budowania marki, a także efektywne kanały i narzędzia komunikacji marketingowej. Od wzmacniania świadomości marki, po tworzenie „misjonarzy marki”. Od konceptu reklamy, po budowę strategii sprzedażowo – marketingowej. Na każdym etapie wprowadzania na rynek i rozwijania produktu jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednie podejście badawcze oraz wynikające z badań praktyczne wskazówki biznesowe.

Nasi klienci zwracają się do nas m.in. z takimi pytaniami:

 • Jak przełożyć rozpoznawalność marki na zakupy klientów?
 • Jak promować markę w segmencie klientów B2B?
 • Co zrobić, żeby klienci rekomendowali markę innym?
 • Jak wprowadzić na rynek nową markę?
 • W jaki sposób efektywnie przeprowadzić rebranding?
 • Jak marką podwyższyć wartość produktu?

Wizerunek marki

W czasie badań wizerunku marki stosujemy techniki jakościowe oraz ilościowe.

 • Jakościowe badanie wizerunku marki – W wyniku tego badania klient otrzymuje jakościowy obraz marki w oczach konsumentów. Jest to zestaw pojęć, którymi posługuje się konsument do opisu marki. Dodatkowo jest on uzupełniony inspiracjami i nowymi pomysłami na komunikację marketingową. Badanie jakościowe może być samodzielnym badaniem lub fazą wstępną przed realizacją badania ilościowego. W ramach projektu badawczego stosujemy następujące techniki zbierania danych: grupy fokusowe (FGI), wywiady pogłębione (IDI), badania etnograficzne oraz analizę treści internetowych.
 • Ilościowe badanie wizerunku marki – Metody ilościowe pozwalają zmierzyć potencjał marki i porównać go z innymi markami. Umożliwiają także porównanie różnych wizerunków marki funkcjonujących w różnych grupach klientów. Służą ponadto do przeprowadzenia segmentacji rynku. Zastosowanie technik analitycznych umożliwia wskazanie elementów marki istotnych dla wyborów konsumenta, a także przewag konkurencyjnych marki. W ramach projektu badawczego stosujemy takie przykładowe techniki zbierania danych: sondaże telefoniczne (CATI) i bezpośrednie (F2F), testy typu central location (CLT), hall test, exit polls oraz badania internetowe.

Komunikacja marketingowa

W badaniach komunikacji marketingowej (reklamy, nazwy, opakowania, strony internetowe itp.) zazwyczaj łączymy techniki ilościowe oraz jakościowe. Prace rozpoczynamy na przykład od badań w postaci grup fokusowych, a następnie przechodzimy do wywiadów (np. telefonicznych lub wspomaganych komputerowo).

Efekty naszych projektów badawczych i doradczych

Rezultatem naszej pracy jest obszerny raport prezentujący:

 • dane i wyniki uzyskane w toku badań,
 • analizy, komentarze i wyjaśnienia naszych badaczy, analityków i konsultantów,
 • konkretne rekomendacje dotyczące sposobów zwiększenia skuteczności komunikacji marketingowej.

Newsletter

Chcesz otrzymywać studia przypadków, artykuły eksperckie oraz analizy rynku?
Zapisz się na newsletter

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe usługi

Formularz kontaktowy

+48 12 340 51 30 ×