Rynek rolno-spożywczy

Rynek rolno-spożywczy budzi dużo emocji. Dzieje się tak m.in. ze względu na dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe, szybki rozwój, rozbudowaną strukturę branżową i zainteresowanie inwestorów. My wiemy, jak poruszać się w tym gąszczu informacji. Potrafimy obiektywnie przeanalizować sytuację rynkową, a następnie stworzyć praktyczne i skuteczne rekomendacje. W rezultacie zapewniamy naszym klientom długotrwałe korzyści i poprawę ich pozycji rynkowej.

Dobrze znamy rynek rolno-spożywczy

Pracowaliśmy dla kluczowych światowych, europejskich i lokalnych graczy na rynku rolno-spożywczym. Doradzaliśmy firmom w branżach spożywczych, takich jak produkcja cukru, zbóż, mleka, mięsa, warzyw czy owoców. Wspieraliśmy również producentów maszyn rolniczych, twórców oprogramowania do zarządzania stadem czy producentów nawozów i środków ochrony roślin. Działamy też w branży dóbr konsumpcyjnych i handlu detalicznego, a także na rzecz firm z sektora transportu i logistyki. Dobrze znamy więc drogę każdego produktu – od pola do konsumenta!

Badamy rynek, analizujemy dane i budujemy strategie

Oto przykładowe projekty badawcze i doradcze, które przeprowadzamy na rynku rolno-spożywczym:

 • Przygotowujemy analizy branżowe. Przeprowadzamy audyty 360 stopni dla rynków, produktów i usług.
 • Mierzymy potencjał rynku. Badamy wpływ różnych czynników na dynamikę rozwoju poszczególnych sektorów – w ujęciu krótko- i długoterminowym.
 • Pomagamy firmom wejść na nowe rynki. Wspieramy producentów i dystrybutorów. Pomagamy nie tylko wejść na nowy rynek, ale także wprowadzić na rynek nowy produkt lub usługę.
 • Badamy pozycję konkurencyjną firm. Budujemy strategie i plany działań zapewniające poprawę wyników ekonomicznych i udziałów w rynku.
 • Testujemy koncepty, produkty i komunikację marketingową. Testujemy ceny, opakowania, reklamy itp.
 • Badamy zachowania i postawy klientów. Realizujemy badania wśród klientów indywidualnych, a także biznesowych – w tym rolników.
 • Przygotowujemy segmentacje rynków. Pomagamy zdefiniować grupę docelową oraz skuteczne drogi dotarcia do klientów.
 • Analizujemy route-to-market. Na podstawie rzetelnych danych proponujemy strategie sprzedażowe i marketingowe.
 • Analizujemy kanały dystrybucji. Wskazujemy optymalne rozwiązania, biorąc pod uwagę potencjał sprzedażowy poszczególnych kanałów. Pomagamy znaleźć dystrybutora i wynegocjować z nim korzystne warunki współpracy.
 • Przeprowadzamy due diligence. Badamy firmy i rynki oraz doradzamy, jak najlepiej przeprowadzić strategiczne projekty.
 • Bierzemy udział w projektach konsolidacji rynku. Doradzamy podmiotom w czasie transakcji fuzji, przejęć oraz kupna-sprzedaży. Zarówno po stronie kupującego, jak i sprzedającego.
 • Pomagamy firmom znaleźć inwestora. Nie tylko wyszukujemy inwestora, ale również wspieramy klientów w procesie negocjacji warunków inwestycji i w czasie rozpoczynania współpracy.

Newsletter

Chcesz otrzymywać studia przypadków, artykuły eksperckie oraz analizy rynku?
Zapisz się na newsletter

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe branże

Formularz kontaktowy

+48 12 340 51 30 ×